► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
При цьому аналогічний показник у першому кварталі після ударів росії по енергетичній інфраструктурі складав, за оцінкою регулятора, 15%.
За його словами, Нацбанк очікує менш суттєвого, ніж минулоріч, негативного ефекту на економічну активність від можливого дефіциту електроенергії протягом четвертого кварталу і, ймовірно, на початку 2024 року, зазначив Шабан.
«1,5−2% дефіциту буде перекриватися імпортом електроенергії», — додав він.
На початку 2023 року НБУ прогнозував більш значний вплив перебоїв з енергопостачанням на економіку протягом усього року. За базовим сценарієм регулятор закладав можливий дефіцит у 15−18% у четвертому кварталі 2023-го та першому кварталі 2024-го. Аналогічні показники за негативним сценарієм складали 30−33%.
Читайте: Дефіцит електроенергії. У Нацбанку озвучили два сценарії
У квітні НБУ переглянув свою оцінку, нагадав Шабан. «Ми побачили, що на платіжний баланс і на інфляцію проблеми з електроенергетикою вплинули не так, як очікувалося. Можна навіть сказати, що на інфляцію зовсім не вплинули, оскільки зниження цін на пальне та сировину змогли „притиснути“ інфляцію», — пояснив він.
Руйнування Каховської ГЕС також не мало значного впливу на енергетику, хоч це і призвело до зниження обсягів гідрогенерації по всьому каскаду Дніпра, додав Шабан.
У липні збалансуванню ситуації сприяли опади, а дефіцит, що виник у серпні через спеку, компенсувався імпортом електроенергії, розповів посадовець.
НБУ фіксує зростання імпорту енергетичного обладнання, уточнив він. «Обсяги відчутно перевищують показники минулого року», — сказав Шабан.