►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
До складу цього колегіального органу входитимуть не лише працівники центрального банку, а й зовнішні члени, яких рекомендуватиме Контактна група грошового та валютного ринків. Рада замінить Комітет оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків України.
«Відповідна зміна відбулася у межах реформування та оптимізації системи колегіальних органів НБУ. Після формування складу Ради відновиться активна робота НБУ в частині удосконалення індикаторів (бенчмарків) грошового та валютного ринків», — йдеться в повідомленні.
Відповідну роботу було тимчасово призупинено на початку повномасштабної війни з огляду на те, що ресурси НБУ концентрувалися довкола вирішення критичніших завдань.
Функції та повноваження Ради будуть аналогічними тим, що раніше були у Комітету. Завданням Ради є опрацювання та обговорення питань, пов’язаних із визначенням, розрахунком та оприлюдненням індикаторів грошового та валютного ринків. Серед них:
- оцінка репрезентативності індикаторів грошового та валютного ринків;
- визначення та коригування методики індикаторів грошового та валютного ринків;
- нагляд за системою внутрішнього контролю;
- політика поводження з помилками;
- розгляд результатів аудиту;
- запобігання конфлікту інтересів;
- розгляд претензій;
- нагляд за контролем якості даних;
- відповідність індикаторів грошового та валютного ринків принципам IOSCO.
«Рада є консультативним органом. Будь-які рішення щодо індикаторів грошового та валютного ринків ухвалює правління НБУ», — підкреслив регулятор.