► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
На думку аналітиків JPMorgan, 40% з усіх потенційних дефолтів прийдеться на цінні папери китайських забудовників.
«Яскравим маркером виступає ситуація з компанією Country Garden, яка раніше була найбільшим забудовником Китаю», — зазначив Гетманцев.
За його словами, на минулому тижні Country Garden пропустила виплати за міжнародними облігаціями, а на початку цього тижня призупинила торгівлю щонайменше 10 випусками своїх материкових облігацій.
Падіння акцій
Акції Country Garden впали за один день на 18,4% на біржі у Гонконзі.
Цінні папери іншого забудовника — Jinmao Holdings — також втратили у ціні 9,8%.
Проблеми у секторі будівництва та нерухомості у Китаї визрівали не один рік, однак досі місцева влада робила вигляд, що нічого не відбувається, або пропонувала у якості рятувальних переважно косметичні заходи.
А зараз, на фоні суттєвого уповільнення темпів відновлення економіки після зняття карантинних обмежень, спектр можливостей для уряду не такий вже широкий.
Прогноз по дефолтам
Через китайські проблеми JPMorgan збільшив негативний прогноз по дефолтам і щодо інших азійських високоприбуткових облігацій — з 4,1% до 10,0%.
На другій позиції за кількістю дефолтів — росія: її доля у загальному обсязі оцінюється у 35%.
«Тут причини теж зрозумілі - „корисні“ санкції, закриття доступу до зовнішнього фінансування та іноземних технологій, розрив партнерських зв’язків та вихід з російського ринку західних корпорацій, які були постачальниками сировини, матеріалів і комплектуючих для російського бізнесу. Війна має свою ціну…», — зазначив Гетманцев.