►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Зазначається, що до реєстру вноситимуть імена працівників прокуратури, поліції, інших правоохоронних органів, суддів, нотаріусів, реєстраторів та інших уповноважених державою осіб, які беруть участь у рейдерських атаках на бізнес.
Адмініструвати реєстр буде ГО «Маніфест 42» на чолі з Сергієм Позняком, головою Асоціації підприємців ветеранів АТО.
Як він наголосив, до наглядової ради ГО «Маніфест 42» запрошені всі провідні бізнес-асоціації України.
«Реєстр рейдерів — лише один з трьох напрямків активної роботи нового проєкту. Інші два — підготовка законодавчих змін, які перекриють лазівки для рейдерів, а також створення комунікаційних платформ з антикорупційними та іншими органами влади для оперативного реагування на конкретні кейси рейдерських атак», — зазначив Позняк.
За його словами, реєстр рейдерів зараз наповнюється і буде виведений в онлайн вже за кілька тижнів. Мета реєстру — суспільний осуд координаторів та учасників рейдерських атак, перевертнів у погонах та мантіях, які в умовах війни займаються мародерством.
28 червня опублікований маніфест українського бізнесу на захист 42 другої статті Конституції. У цьому документі бізнес вимагає зупинити хвилю рейдерства та інших форм тиску за участю правоохоронців, суддів, чорних нотаріусів, реєстраторів. Маніфест підписали власники 42 українських компаній, а згодом до них приєднались сотні підприємців та підприємств.
29 червня президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками українського бізнесу і дав доручення заступнику голови ОП Ростиславі Шурмі створити комунікаційну платформу з бізнесом для реагування на проблему рейдерства та інших форм тиску на бізнес.