►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
За даними джерел видання, прототип технології вже на стадії розробки. Очікується, що нейромережа від Meta з'явиться у вересні 2023 року.
Чат-бот компанії зможе вести бесіду з користувачами на людському рівні, зазначили інсайдери. Різні архетипи ІІ називаються «персонажами» та імітують реальних чи вигаданих людей.
Корпорація вже протестувала чат-бота, який видає себе за 16 президента США Авраама Лінкольна, а також випробувала особистість серфера як гіда для подорожей.
Відповідно до FT, основна мета продукту Meta — покращити систему рекомендацій та функції пошуку. Компанія автоматизує перевірку відповідей нейромережі, щоб забезпечити точність та уникнути порушення правил.
Деякі експерти висловили стурбованість щодо нової розробки. Крім підвищення залученості, чат-боти можуть збирати величезну кількість даних про інтереси користувачів, пояснила радниця з ШІ-етики Піттсбурзького університету та співзасновниця Collaborative AI Равіт Дотан.
Вона додала, що ситуація, що склалася, загрожує конфіденційності, а також має ризики потенційного «маніпулювання та підштовхування до дій».
Нагадаємо
За підсумками квітня-червня 2023 року операційний збиток пов'язаного з метавсесвітом підрозділу Reality Labs у структурі Meta становив $3,74 млрд.
Раніше у Bloomberg дізналися про плани Apple щодо створення конкурента ChatGPT. Компанія розробила структуру створення великих мовних моделей Ajax.