►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Фонд відновлення України
Фонд розвитку України перебуває на стадії планування, і очікується, що його не буде повністю запущено до закінчення війни з росією. Але інвестори отримають попередню презентацію фонду цього тижня на лондонській конференції, спільно організованій урядами Великої Британії та України.
«Дуже багато з сьогоднішніх довгострокових проблем найкраще вирішуються за допомогою змішаного фінансування, і це одна з них. Вам потрібні ці кошти для масштабної мобілізації капіталу», — сказав віцеголова BlackRock Філіп Хільдебранд.
Уряд залучив консалтинговий підрозділ BlackRock у листопаді, щоб визначити, як найкраще залучити капітал для відбудови, а потім у лютому додався JPMorgan. Президент України Володимир Зеленський оголосив минулого місяця, що країна працює з двома фінансовими групами та консультантами McKinsey.
Офіційної мети зі збору коштів не встановлено, але джерела, знайомі з дискусіями, кажуть, що фонд прагне залучити недорогий капітал від урядів, донорів і міжнародних фінансових установ та використати його для залучення у 5−10 разів більше приватних інвестицій.
Фінансисти проконсультувалися з інвесторами з приватного та державного секторів і виявили, що вони хочуть допомогти Україні, але з підозрою ставляться до сфери держуправління, відсутності прозорості й ринків капіталу.
За словами BlackRock, Україні потрібен банк фінансування розвитку, щоб знайти інвестиційні можливості у таких секторах, як інфраструктура, клімат і сільське господарство, та зробити їх привабливими для пенсійних фондів та інших довгострокових інвесторів й кредиторів.
«Фонд створюється також для того, щоб надати інвесторам з державного та приватного секторів можливість інвестувати у конкретні проєкти і сектори», — сказав Стефан Вейлер, голова відділу ринків боргового капіталу JPMorgan у Центральній Європі, на Близькому Сході та в Африці.
Структура передбачатиме, щоб фонд використовував дешевші державні гроші, відомі як концесійний капітал, для здійснення початкових інвестицій і покриття перших збитків. Очікується, що для подолання занепокоєння інвесторів фонд укомплектує своє правління представниками міжнародних фінансових установ та урядів і найме фахівців із інвестицій для реалізації своєї стратегії.
Нагадаємо
Наразі в Україні діє шість фондів:
Фонд підтримки малого та середнього бізнесу
Гуманітарний фонд
Фонд підтримки армії
Фонд обслуговування та погашення державного боргу
Фонд відновлення та трансформації економіки
Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури
🕵️Ми створили невеличке опитування, щоб дізнатись більше про наших читачів.
💛💙Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.