► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Клієнти із зареєстрованою адресою в Україні з 12 серпня 2022 року не можуть відкривати нові цифрові картки у Wise. Клієнти, чиї цифрові карти були відкриті до цієї дати, можуть і надалі використовувати їх до закінчення терміну дії картки», — пояснив речник Wise.
У компанії уточнили, що у Wise прив'язуються не до національності користувачів, а до їхньої фактичної реєстрації в країні (резидентству), в даному випадку, в Україні.
«Люди можуть відправляти гривню в Україну, а також долар, фунт стерлінгів та євро через платежі SWIFT», — уточнили у Wise.
У компанії не назвали конкретних причин, через які було введено обмеження на гривневі перекази. Обійшлися лише загальними формулюваннями.
«Нині неможливо відправити гроші за кордон з України, а нові клієнти з адресою в Україні не можуть використовувати деякі функції облікового запису Wise для створення балансу в різних валютах або отримання цифрової картки Wise.
Ці зміни діють з 2022 року, і ми проінформували клієнтів про ці зміни, щоб вони могли знайти альтернативні способи керування своїми грошима. Ми прагнемо знову зробити наші послуги доступними у майбутньому, але, на жаль, не можемо назвати конкретні терміни для цього", — визнав речник Wise.
Нацбанк України з 5 жовтня 2022 року запровадив заборону на P2P перекази (для населення) з гривневих рахунків на рахунки в іноземних банках. До цього за такими перерахуваннями діяли обмеження у 30 тис. грн та 100 тис. грн. Введення заборони пояснювали активним виведенням коштів через цей канал із конвертацією гривні в інвалюту, який НБУ називав «картковим туризмом».
Закордонні карткові перекази з валютних рахунків наших фізосіб регулятор не забороняв: українці (фізособи), як і раніше, можуть переказувати гроші зі своїх валютних карток на картки іноземних банків у рамках ліміту 100 тис. грн/міс.
Не виключено, що обмеження Wise на переведення гривні пов'язані з табу нашого Нацбанку. При цьому компанія намагається втішити клієнтів спрощенням процедур.
«Щоб допомогти українським біженцям у сусідніх країнах, ми спростили вимоги до документації для створення облікового запису Wise та доступу до банківських операцій у місцевій валюті. Ми також спростили реєстрацію благодійних організацій у Wise та прибрали комісію для деяких із них, щоб до України надійшло якнайбільше грошей», — запевнив спікер Wise.
Компанія тримає одну з найнижчих комісій на транскордонні перекази у світі — 0,65% від суми.
Онлайн-система міжнародних грошових переказів з прямою конвертацією валют за нефіксованим курсом під ім'ям TransferWise була створена у 2011 році естонцями Тааветом Хінрікусом, першим співробітником Skype, та колишнім консультантом з питань управління Крісто Кяєрманном. У лютому 2021 року її перейменували на Wise (з анг. «мудрий»). Сервіс має веб-версію, а також функціонує через мобільні застосунки, адаптовані до операційних систем Android та iOS. На цей час до нього підключено близько 16 млн користувачів.