«Вітчизняні банки пережили рік великої війни краще, ніж прогнозувалося: вони отримали мільярдні прибутки, які зростають на очах, і допомогли національній фінансовій системі залишитися живою і працюючою», — зазначають автори дослідження.
«З початком війни ми проаналізували свою стратегію і вирішили, що можемо продовжувати рухатися далі. Звісно, війна внесла свої корективи, але ми добре розуміли, що це також час нових можливостей, і ми були готові до швидких змін», — зазначив Голова Правління Таскомбанку Володимир Дубєй.
«Ще в квітні 2022 року ми спланували, як будемо закінчувати рік, і змогли реалізувати практично все заплановане. Перш за все захистили у наших аудиторів фінансову модель на рік, яка підтвердила здатність нашого банку продовжити функціонування з дотриманням всіх вимог НБУ. Протягом 2022 року сформували достатній рівень резервів під потенційні кредитні ризики. Отримали значний приріст ресурсної бази, що демонструє високий рівень довіри клієнтів до нашого банку. З початку війни нам вдалося не тільки не втратити капітал, а й збільшити його, виконуючи нормативи НБУ зі значним запасом», — підкреслив Володимир Дубєй.
Голова Правління Таскомбанку переконаний, що сильна сторона банку — це колектив, який не підвів, та керівники, які змогли його організувати, забезпечивши життєдіяльність банку. А головний ресурс — довіра клієнтів, адже високі показники банку були б неможливими без діалогу, обопільної підтримки та виконання своїх зобов’язань, як банком, так і клієнтами.
Також допомогли цінності, яких банк дотримується довгі роки, і які гідно витримали випробування війною.
«Ми активно продовжили співпрацювати з українським бізнесом, допомагаючи йому на всіх етапах, створювати продукти для інвестування, підтримувати населення, одними з перших відновили кредитування, а також змогли продовжити виплати як на лінії фронту, так і в окупованих містах. Протягом другого півріччя 2022 року ми виплатили понад 842 млн грн як банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, 70% вкладників довірили ці кошти Таскомбанк», — наголосив Володимир Дубєй.
До рейтингу Топ-15 фінансових установ увійшли банки з найбільш життєздатними бізнес-моделями, достатніми резервами та якісними активами.