► Читайте «Мінфін»вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Neuralink розробляє мозкові імплантати з 2016 року, сподіваючись, що вони допоможуть людям з паралічем та сліпотою. Пристрій дозволить піддослідним буквально керувати комп'ютером силою думки.
Компанія зазнала невдачі на початку 2022 року, коли Управління з контролю за продуктами й ліками США відхилило її заявку на перехід до випробувань на людях, посилаючись на серйозні проблеми з безпекою.
Читайте також: Ілон Маск припустив покупку збанкрутілого Silicon Valley Bank
Відтоді компанія працює над тим, щоб усунути занепокоєння регулятора, і неясно, чи буде вона успішною, і коли це станеться.
За даними джерел, Neuralink спілкувалася з Неврологічним інститутом Барроу, організацією з лікування та дослідження неврологічних захворювань, щоб допомогти провести випробування на людях.
Однак переговори можуть не закінчитися об'єднанням. Neuralink також обговорював партнерство з іншими центрами.
Імплантат Neuralink — це пристрій мозкового комп’ютерного інтерфейсу (BCI), який використовує електроди, які проникають у мозок або розташовуються на його поверхні для забезпечення прямого зв’язку з комп’ютерами. Досі жодна компанія не отримала схвалення США для виведення на ринок імплантату BCI.
Читайте також: Ілон Маск хоче побудувати в Техасі корпоративне місто-утопію — WSJ
Прототипи імплантів вже тестувалися на свинях та мавпах. Експерименти супроводжувалися серією скандалів, пов'язаних як зі звинуваченнями у негуманному поводженні з тваринами, так і з порушеннями у сфері перевезення біологічних матеріалів.