►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Зазначимо, що більшість сучасних гаджетів самі перейдуть на літній час, однак деякі пристрої та годинники потрібно буде переводити вручну.
Нагадаємо
Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України», час переводиться два рази на рік:
- на літній — в останню неділю березня,
- на зимовий — в останню неділю жовтня.
Навіщо переходити на літній та зимовий час
У міністерстві економіки України зазначають, час, що діє в Україні взимку, є природним для території нашої країни та відповідає її географічному положенню.
Перехід на літній час відбувається з метою ефективного використання світлої частини доби. Таку практику вперше ввели англійці з метою економії електроенергії.
Перехід на зимовий і літній час двічі на рік застосовується приблизно в 70 країнах світу. Україна переводить годинники з 1981 року, а з 1996 року робить це на законодавчому рівні.
У вересні 2011 року Верховна Рада скасовувала переведення годинників на зимовий час, але вже через місяць парламент повернувся до постанови 1996 року.
Прихильники переходу на літній/зимовий час називають такі плюси:
- економія електроенергії в житловому секторі та на виробництвах,
- збільшення тривалості світлового дня,
- зменшення шкідливих викидів і користь для екології.
Противники переведення годинників вказують на такі мінуси:
- у сучасному світі люди ведуть занадто різний спосіб життя, тому економія електроенергії через переведення часу незначна,
- у високотехнологічних сферах переведення годинників обходиться дорого,
- переведення часу змінює біологічні ритми і шкодить здоров'ю.