► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що нового
-
Продовжено надання державної фінансової підтримки бізнесу, зокрема, сільськогосподарським товаровиробникам, які отримали кредити у рамках проведення посівної кампанії у 2022 році.
-
Продовжено строк, протягом якого сільгоспвиробники зможуть отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі шляхом пролонгації виданих минулого року кредитів за умови погашення представниками великого та середнього агробізнесу до 25% його суми.
-
Продовжена можливість надання державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за такими кредитами.
Читайте: У 2022 році аграрії отримали 95,5 мільярда гривень кредитів
Крім того, у межах державної програми «Доступні кредити 5−7−9%» передбачено:
- встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для середніх та великих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних;
- встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для мікро та малих підприємств на рівні 7% річних з можливістю зменшення для інвестиційних кредитів до 5%;
- встановлення компенсаційної ставки 9% річних для кредитів на поповнення обігового капіталу для всіх підприємств;
У межах державної програми «Доступний фінансовий лізинг 5−7−9%» передбачено:
- встановлення компенсаційної винагороди для середніх та великих підприємств 11% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 9% річних;
- встановлення компенсаційної винагороди для мікро та малих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних.
Окрім того, постановою також передбачено:
- скасування компенсаційних ставок за кредитами та компенсаційної винагороди за лізингом на рівні 0 % річних;
- виключення фінансування з метою запобігання та подолання наслідків пандемій COVID-19, у тому числі рефінансування таких кредитів.