► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Постачання військовим позиціонувалося як «гуманітарна допомога». У пресслужбі французького Ашана все спростовують і кажуть, що компанія «поза політикою».
Так звана гуманітарна допомога складалася як із товарів зі складів Ашана і товарів, зібраних волонтерами на території магазинів мережі у різних регіонах РФ. У деяких регіонах поставки організовувалися за безпосередньої взаємодії з місцевими органами влади.
Зазначається, що згідно з міжнародним правом, гуманітарною допомогою під час міжнародних конфліктів вважається лише допомога мирному населенню. Підтримка однієї з воюючих сторін може підвести Ашан під санкції і призвести до виходу компанії з РФ.
Журналісти стверджують, що не тільки Ашан, а й холдинг «Леруа Мерлен» займався поставкою товарів на окуповані території. Зокрема, журналісти посилаються на опубліковане в грудні відео з Маріуполя, де можна побачити, як члени «Молодої Гвардії Єдиної Росії» розвантажують однакові палети з фірмовим знаком «Леруа Мерлен».
Читайте: Leroy Merlin може піти з ринку України — ЗМІ
Крім постачання товарів, Ашан допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників.
Компанія збирала і передавала у військкомати дані про своїх співробітників, а після оголошення мобілізації допомагала військкоматам виконувати норму: прямо на робочому місці співробітникам вручали повістки та пропонували звільнитися.
Російське керівництво Ашана від коментарів відмовилося, а у пресслужбі французького Ашана заявили, що компанія перебуває «поза політикою і жодною підтримкою військовослужбовців не займається».
Читайте: Ашан ізолює російський офіс: припиняє інвестиції та постачання