►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
«За версією слідства, працівники банку саме з цими особами, які нібито будучи „агентами“ банку залучили до нього великих клієнтів, забезпечили укладення договорів для отримання від банку „винагороди“. Крім того, з’ясувалося, що більшість із цих суб'єктів (фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи) були зареєстровані виключно для участі у наведеній схемі та після отримання коштів припиняли свою діяльність», — йдеться у повідомленні.
Дії дев’ятьох осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, а ще однієї підозрюваної — за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
П’ятеро з цих осіб перебувають за кордоном, тому про підозру їм повідомлено в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України.
«На сьогодні загальна кількість учасників схеми складає 15 осіб, серед яких і ексголова правління Укргазбанку», — заявили в САП.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» повідомляв, керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, використали її для розкрадання грошових коштів.
Слідством встановлено, що впродовж 2014 — 2019 років за цією схемою 52 таким агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень", — додали в САП.
Досудове розслідування триває.
Кому оголосили підозру
6 жовтня 2022 року п'яти учасникам цієї групи повідомили про підозру у розтраті, шляхом зловживання своїм службовим становищем, коштів Укргазбанку.
До схеми виведення причетні:
- голова правління (Кирило Шевченко);
- два заступники голови правління (Андрій Кравець, який на сьогодні виконує обов'язки голови банку);
- директор департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами;
- заступник директора департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами.
Як зазначає НАБУ, посади вказані на момент вчинення злочину.
Хто організатор
Організатором схеми НАБУ та САП вважають першого заступника голови правління Укргазбанку (Андрія Кравця — ред.), який невдовзі його очолив за рішенням уряду.
Він ініціював зміну внутрішніх документів для легітимізації схеми, усував перешкоди для вчинення злочину через використання владних повноважень, затверджував умови співпраці з посередниками та здійснював контроль за виплатами.