«Я не став говорити про майже дворічний політичний тиск, який посилився напередодні мого рішення і, власне, зумовив серйозне погіршення проблем зі здоров'ям. Я не був зручним головою Національного банку», — заявив Шевченко.
За його словами, інформація про оголошення підозри стала для нього несподіваною — він дізнався про неї зі ЗМІ, перебуваючи за кордоном на лікуванні.
«Офіційно заявляю: озвучені правоохоронцями „виявлені факти“ є результатом передчасних висновків, зроблених на основі поспішних та недоведених суджень. Я готовий відповідати за кожен свій підпис! Оскільки кожна угода, укладена Укргазбанком за мого керівництва, була на 100% ринковою», — наголосив він.
Шевченко також підкреслив, що за більш ніж 28 років своєї професійної діяльності він жодного разу не змінив своєї совісті та гідності. За його словами, за час, коли він очолював Укргазбанк, йому з командою вдалося вивести банк на якісно новий рівень.
Читайте також: НАБУ повідомило про підозру голові НБУ Шевченка та в.о.глави Укргазбанку
«Ми змогли перетворити „зелений“ напрямок на успішну фінансову модель, і стали одними з лідерів у сегменті екобанкінгу. За той період, коли я був його керівником, Укргазбанк успішно проходив стрес-тестування НБУ і досяг зростання чистих активів на 98 млрд грн (майже у 6 разів), збільшення на 53 млрд грн (у 4 рази) кредитно-інвестиційного портфеля, на 91 млрд грн — портфеля коштів клієнтів, який щорічно демонстрував позитивний фінансовий результат (за 2019 рік прибуток банку склав 1,3 млрд грн)», — зазначив Шевченко.
Він також заявив, що всі фінансові операції АБ «Укргазбанку» підтверджені forensic, які спільно проводять Baker Tilly International і Deloitte Touche Tohmatsu, а також окремим діагностичним обстеженням PwC. Крім того, Укргазбанк перевірявся як державний банк Державною аудиторською службою.
За результатами всіх цих перевірок не було виявлено жодних порушень. Усі операції були здійснені згідно з чинним законодавством та в рамках цінової політики Укргазбанку.
Підтвердженням успішності тодішньої роботи вже після проведених аудитів є підписання Укргазбанком та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) спочатку Меморандуму, а згодом і угоди про кредит із можливістю конвертації в акціонерний капітал банку.
«Я вважаю проявом політичного переслідування та зведення рахунків реанімацію саме зараз кримінальної справи, якій уже 3,5 роки і весь цей час вона так і не розслідувалася. Однак сам факт справи періодично використовувався для репутаційних атак на мене. Таким чином мене намагалися — але безрезультативно — схилити до рішень, які я вважаю шкідливими для фінансової стабільності держави та загрозою для інституційної незалежності НБУ», — сказав Шевченко.
Він додав, що існують й інші чинники, які прямо свідчать про позапроцесуальну природу такого переслідування, але сьогодні про них говорити він не захотів.
«Я завжди працював на благо країни. І в найважчі часи довів свій професіоналізм, командну роботу та патріотизм. На цих принципах стоятиму і далі», — додав ексголова НБУ.