► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Проблемні кредити
«Банки приступили до визнання непрацюючих кредитів корпоративного сегменту, водночас у роздрібному — зростає рівень покриття портфеля, що працює, резервами. Отже, обсяг непрацюючих кредитів почав зростати вперше за тривалий час: їх рівень підвищився за II квартал на 2.6 п. п. до 29, 7%», — йдеться в огляді банківського сектора.
Активи банків
Чисті активи банків за ІІ квартал зросли на 3,3% та наблизилися до довоєнного рівня. Водночас динаміка кредитного портфеля була нерівномірною. Чисті корпоративні гривневі кредити за квартал зросли на 5,3%, а валютні — знизилися на 7,2% у доларовому еквіваленті.
Зростання корпоративного гривневого кредитування відбувалося виключно за рахунок державних банків — близько +30% за квартал.
Читайте: Рівень непрацюючих кредитів у банках може перевищити 50%
Чистий роздрібний кредитний портфель скоротився за ІІ квартал на 11,1% як через зменшення обсягів кредитування, так і через зростання резервів. Під час військового стану позички надавалися лише на поточні потреби клієнтів, а в іпотечному сегменті та на покупку авто кредитування майже зупинилося.
У Нацбанку запевняють, що банківський сектор залишався операційно прибутковим, незважаючи на воєнні дії, зокрема завдяки скороченню витрат. Складові операційного доходу повільно відновлюються.
Проте, суттєві відрахування до резервів під очікувані внаслідок війни втрати зумовили його збитки у розмірі 4,5 млрд грн у ІІ кварталі, 4,6 млрд грн — з початку року. Кількість збиткових за квартал банків становила 24 установи.
Читайте: Частка непрацюючих кредитів у банківському секторі знизилася