Видання зазначає, що через війну щомісячні витрати України збільшилися з $250 млн у лютому до $3,3 млрд у травні. Кабмін уже запровадив різке скорочення витрат на повсякденні послуги для покриття своїх військових потреб. Крім того, влада може піти на ще більш рішучі заходи.
«Щось має відбутися всередині країни — або підвищити податки, або скоротити витрати, якщо це не критично. Усі думали, що війна скоро закінчиться… Але це триватиме місяці, якщо не роки», — зазначив професор економіки Каліфорнійського університету в Берклі. Юрій Городниченко.
За словами заступника директора Центру економічної стратегії Марії Репко, будь-які додаткові податки на підприємства можуть призвести до їхнього банкрутства, що лише посилить гуманітарну кризу.
Читайте також: Мінекономіки очікує більшого зростання інфляції, ніж НБУ
За її словами, якщо масштабне зростання військових витрат збережеться на нинішньому рівні, восени в країні знову не вистачить коштів.
Репко також зазначила, що без іноземної підтримки українська економіка «піде у круте піке», а продовжувати бойові дії буде неможливо.
Крім того, іноземний банкір, який співпрацює з українською владою, розповів, що західна допомога Києву є недостатньою і надто повільною, при цьому зобов'язання навпаки дуже великі.
З моменту вторгнення Україна отримала $12,7 млрд фінансової допомоги з обіцяних $38 млрд. Чисті резерви України зараз становлять лише $12,9 млрд проти $19 млрд у лютому.
Цього достатньо на два з половиною місяці, щоб сплатити за імпорт необхідних продуктів: від сільськогосподарських ресурсів до автомобільних запчастин і палива.
Читайте також: Економіка України може зростати навіть у світову кризу
Інвестиційний директор британської компанії Abrdn Віктор Сабо вважає, що можливості українського уряду дуже обмежені.
За його словами, Київ може опинитися у ситуації, коли навіть не зможе погасити усі соціальні зобов'язання українців.