► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Міністр назвав намір Німеччини відмовитися від російських джерел енергії «геракловим завданням», і наголосив, що Київ готовий надати Берліну підтримку.
Галущенко заявив, що попри війну, українська енергетика продовжує стабільно працювати. Понад 50% електрики в Україні виробляють атомні електростанції, яких у Німеччині майже немає. З 16 березня 2022 року Україна приєдналася до загальноєвропейської енергетичної мережі і може постачати електроенергію на європейський ринок
Міністр також зазначив, що Україна, особливо її південні регіони, є привабливими з погляду розвитку екологічно чистої енергетики — насамперед сонячної та вітрової. Він висловив сподівання, що тепер, коли Україна набула статусу кандидата в члени Євросоюзу, вона зможе активніше розвивати співпрацю з Європою в цьому напрямку.
Читайте також: Дефіцит газу може зашкодити експорту з Німеччини до інших країн Європи
Енергокриза в Німеччині
23 червня влада Німеччини вирішила активувати так званий режим тривоги — другий ступінь аварійного плану на випадок надзвичайної ситуації в газовій сфері.
Другий ступінь аварійного плану запроваджують у випадку перебоїв у газопостачанні чи надзвичайно високого попиту на газ, що призводить до значного погіршення ситуації із газозабезпеченням. На цьому етапі передбачається, що ринок ще здатний впоратися із цими проблемами самостійно, без вживання заходів неринкового характеру.
Читайте також: Ціни на електроенергію в Європі злетіли до піврічного максимуму