►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Індекс страху
За спостереженнями аналітиків Arcane Research, індекс вже 56 днів «в зоні страху», що є рекордом.
Читайте також: Акції криптовалютних компаній впали слідом за падінням біткоїну
«Учасники ринку, безперечно, втомилися від цього, багато хто капітулює. Історично покупка була вигідною стратегією у періоди страху. Проте нелегко впіймати ніж, що падає», — поділилися думками дослідники.
У компанії зазначили, що в контексті теханалізу $20 000 — критично важливий рівень для біткоїну, оскільки є піком попереднього цінового ралі.
Читайте також: Падає все, окрім золота: коли настане час купувати акції
«Протягом усієї своєї історії біткоїн ніколи не торгувався нижче за піки циклу. Тому можливий візит нижче за цей рівень може призвести до капітуляції безлічі ходлерів та делеверіджу», — зазначили експерти.
Навколо позначки $20 000 також зосереджено значний відкритий інтерес щодо біткоїн-опціонів. Це фактор додаткового тиску на спотовий ринок, якщо вищевказаний рівень не втримається під тиском ведмедів.
Актуальні курси криптовалют на «Мінфіні»
Раніше аналітики Glassnode припустили, що ринок входить у «найглибшу фазу ведмежого циклу».
Що таке індекс страху
«Індекс страху» — у певному сенсі індикатор настрою інвесторів та трейдерів, який формується на базі новин, коментарів та обговорень у ЗМІ, соціальних мережах та на форумах. Цей показник також називають «індексом жадібності».
Сам по собі індекс навряд чи впливає на криптовалютний ринок, оскільки його показники не мають під собою важливих біржових даних і onchain-метрик (обсяги торгів, рівень відкритого інтересу, відтік/приплив капіталів і криптовалют з бірж тощо).
Водночас важливо розуміти механізм емоційної поведінки трейдерів, щоб контролювати свою власну стратегію та чітко відокремлювати відчуття від реальної картини. Тому «індекс страху» може допомогти у розумінні загального настрою ринку, який дозволить не кидатися в крайнощі.