►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Час не настав
«Поки що цей час повернення до плаваючого курсу не настав, і наразі достеменно зазначити, коли це відбудеться, назвати конкретну дату, коли почнеться відбуватися перехід/повернення до плаваючого курсоутворення, ми не можемо», — сказав Гелетій.
За його словами, для цього необхідно, щоб настали відповідні макроекономічну передумови.
Читайте також: НБУ розглядає повернення до плаваючого курсу гривні
«І це має забезпечити, щоб цей перехід був м`яким для ринку та не супроводжувався шоками на ньому чи надмірними курсовими коливаннями. Важливою умовою переходу від фіксованого курсу до плаваючого є активніша робота, переш за все, фінансового ринку та стабілізація валютних надходжень», — додав заступник голови НБУ.
В цьому контексті він наголосив на важливості відновлення оподаткування імпорту та запровадження додаткового імпортного збору на некритичні категорії імпорту.
Водночас він припустив, що запроваджені Нацбанком жорсткі обмеження на валютному ринку можуть змінюватися.
Читайте також: Девальвація гривні та інфляція: як ці проблеми хоче вирішувати НБУ
Нагадаємо
Як повідомлялося, голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що регулятор з метою підвищення стабільності на валютному ринку розглядає можливості для повернення плаваючого курсу гривні.
Водночас заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук зазначав, що Національний банк наразі вбачає більше переваг від фіксації обмінного курсу гривні, однак припускає його корекцію
Раніше «Мінфін» писав, що НБУ зобов'язався повернутися до режиму інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням у міру нормалізації функціонування економіки та фінансової системи.
Що означає плаваючий курс
-
За режиму плаваючого курсу, яка економіка — такий і курс. Якщо зростає експорт, є притік інвестицій, економіка розвивається, інфляція є низькою та стабільною, тоді гривня укріплюється.
-
Якщо ціни на експортні товари падають, зменшуються поставки за кордон, інвестори не готові інвестувати і навпаки виводять дивіденди, інфляція різко зростає, населення не довіряє гривні, купуючи валюту, — гривня послаблюється.