Підозріла схема
Argus виявила 46 цифрових гаманців, які у серпні 2021 року придбали токени Gnosis (GNO) на загальну суму $17,3 млн. Одразу після лістингу на популярних торгових платформах вони продали активи, отримавши дохід.
«Прибуток від операцій з токенами, які видно в блокчейні, склав понад $1,7 млн. Проте їхній справжній дохід, швидше за все, значно вищий, оскільки частину активів перевели з гаманців на біржі, а не обміняли безпосередньо на стейблкоіни», — вважають у Argus.
Наприклад, один з адресів вклав у GNO $360 000 за шість днів до лістингу токена на Binance. Після розміщення на платформі ціна активу стрімко зросла — інвестор ліквідував позицію, отримавши близько $140 000 доходу.
У компанії зазначили, що пов'язані з інсайдерською торгівлею адреси виявляли ознаки активності аж до квітня 2022 року.
Що кажуть у Binance
Після публікації WSJ глава Binance Чанпен Чжао заявив, що його компанія дотримується «політики абсолютної нетерпимості» щодо практик інсайдерської торгівлі. За його словами, незалежні аналітики перевірили зазначені Argus гаманці — жоден з них не пов'язаний із будь-ким із команди Binance.
Проблема інсайдерської торгівлі на криптовалютному ринку виникає не вперше. У квітні 2022 року лідер думок Cobie виявив адресу, яка вклала «сотні тисяч доларів» у токени, представлені у списку Coinbase Asset Listing, за 24 години до його публікації.
Читайте також: Ідеальний шторм на фондовому ринку: як до нього готувалися Баффет, Сорос та Даліо