►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram :
головні новини про інвестиції та фінанси
«Спільнота Terra повинна відтворити мережу заради збереження себе та екосистеми розробників», — підкреслив Квон. Він запропонував перезапустити мережу з 1 млрд. токенів, які підлягають розподілу таким чином:
-
40% монет — власникам LUNA на момент відв'язки UST від американського долара;
-
40% — власникам UST на момент оновлення мережі;
-
10% — власникам LUNA на момент зупинки мережі;
-
10% — до фонду розвитку проекту.
Невдовзі після публікації пропозиції Квон розповів, що «убитий горем» через те, що його винахід у результаті завдав багато болю спільноті.
«Я, як і раніше, вірю, що децентралізовані економіки заслуговують на децентралізовані гроші. Однак ясно, що UST не стане такими грошима», — заявив він.
Читайте також: Криптомільярдер Брок Пірс припустив, що біткоїн може як вирости до $1 млн, так і впасти до нуля
Квон запевнив співтовариство, що ні він, ні пов'язані з ним організації «не отримали жодної вигоди від інциденту».
Він підкреслив, що команда проекту зараз опрацьовує безліч питань, включаючи напрямки використання біткоін-резервів Luna Foundation Guard.
Як обвалилася Terra
Однією з основних особливостей UST є відсутність зарезервованих коштів та інших активів для його підтримки. Його механізм стабілізації — суто алгоритмічний. UST має «парну» криптовалюту — Luna. Якщо UST падає нижче паритету з доларом, надлишкові токени автоматично спалюються шляхом обміну на додаткову емісію Luna і навпаки.
Але надмірна волатильність перевантажила стейблкоін і він не зміг утримати свою прив'язку до долара. На момент написання UST коштував лише 18 центів.
Luna обрушилася слідом, і на момент написання торгувалася по $0,00049, а обсяг пропозиції токена перевищував 6,5 трлн. Незадовго до обвалу ціна токену перевищувала $80.
Криптовалюти в Україні: e-гривня, податки на цифрові активи та допомогу армії
Через більш ніж 99% падіння токена блокчейн Terra, на якому працюють LUNA та UST, був змушений двічі зупиняти свою роботу.