Разом з тим, за словами Усенко, до підбору ділянки для інвестицій слід підходити дуже відповідально.
Як вибирати ділянку
Під час конференції Усенко розповів, яким чином його компанія підбирає ділянки, які потім пропонуватиме інвесторам.
Спершу в компанії проаналізували 28 млн га землі, яка доступна для інвестицій за 4 критеріями:
-
якість грунтів;
-
кількість опадів;
-
EBITDA, яку орендар може заробляти з гектара;
-
конкурентне оточення в регіоні.
Завдяки цьому було визначено 6 млн га, які краще підходять для інвестицій. Однак, оскільки ця вибрка теж висока, її «просіяли» выдповідно до 4 критеріїв:
-
потенціал збільшення прибутковості земельної ділянки;
-
розмір орендної плати;
-
середній розмір паю;
-
класифікація орендаря.
«Коли просіяли 6 млн га через ці критерії, ми визначили 600 тис. га територій, які далі поділили на кластери. На кожному цьому кластері ми створили свої регіональні офіси і команди, які на місцях займаються відбором земельних ділянок, перевіркою, допомогою в управлінні і так далі», — розповів Усенко.
Ділянки, які підпадають під критерії компанії розташовані у Чернігівській, Сумській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській і Вінницькій областях.
Компанія «Твоє коло» також надає юридичний супровід придбання земельних активів, адмініструє співпрацю з орендарем тощо.
Перевірка пропозиції власника
Як зазначив Усенко, коли в компанії з'являється пропозиція купівлі ділянки від власника, землю детально перевіряють на 3 рівнях: аграрному, юридичному і фінансовому.
«На аграрному рівні ми перевіряємо місцезнаходження ділянки, оцінюємо якість грунту, що на ньому раніше вирощувалося, наявність дерев, ярів і так далі. На юридичному перевіряємо право власності, заборони, обмеження тощо. На фінансовому — дізнаємось, чи є договір оренди, які умови по ньому, який потенціал ділянки», — пояснив засновник компанії «Твоє коло».
Читайте також: В Україні відновили реєстрацію угод із нерухомістю: чи варто зараз купувати
Коли всі ці аспекти перевірені і відповідають параметрам, які закладені в систему, компанія може викупити землю, а згодом запропонувати інвесторам.