► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Хоча ралі у російському державному боргу могло створити у деяких інвесторів враження, що РФ уникне дефолту, ймовірність дефолту, розрахована на основі ринку кредитно дефолтного свопу, залишається на винятково високому рівні в одно- та п’ятирічній перспективі», — вважають директор-розпорядник MSCI Енді Спаркс і віце-президент Габор Алмасі.
«На 3 травня ймовірність дефолту протягом року впала до 67%, порівняно з 95% 26 квітня. За той самий період ймовірність дефолту протягом 5 років впала з 99% до 88%», — йдеться в їхній заяві.
Все вирішиться 25 травня
Росія користується винятком у американських санкціях, який дозволяє їй здійснювати виплати за суверенним боргом. Однак цей виняток спливає 25 травня і MSCI прогнозує, що якщо його не буде продовжено, РФ не зможе здійснити виплати, заплановані на 27 травня. Мінфін США поки не оголошував, чи продовжить він дію винятку.
За словами Тімоті Еша, старшого стратега BlueBay Asset Management з державного боргу ринків, що розвиваються, Мінфін США вважає, що було б корисно зменшити валютні резерви країни-агресора. Однак сам стратег вважає, що переваги від зменшення резервів на кілька мільярдів набагато менші, ніж шкода для економіки та репутації РФ, яку заподіяв би офіційний дефолт.
Читайте також: Падіння економіки РФ буде поступовим і навряд чи змусить зупинити війну
«Росіяни самі розкрили свої пріоритети, заплативши на початку цього місяця. Тож, звісно, Мінфін тепер має бути зацікавленим у протилежному», — додав він. Більш доречним буде питання, чи зможе Росія уникнути дефолту, якщо лазівку буде закрито, підсумовує стратег.
Нагадаємо
Росія вже була на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказували на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США.
На початку квітня РФ не змогла здійснити виплати за облігаціями, запустивши 30-денний пільговий період. Росія спробувала обійти санкції заплативши в рублях, але таке рішення не було передбачено умовами договору. І, нарешті, коли до дефолту залишалися лічені дні, РФ неочікувано здійснила виплати
Читайте також: Економіст розповів, які наслідки для Росії матиме дефолт
Останній дефолт в РФ був у 1998 році, але тоді мова йшла про внутрішні борги. Останній пропуск виплат за зовнішніми боргами РФ допустила після більшовицького перевороту у 1917 році.