►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»:
головні фінансові новини
Хоча кількість підприємств, які не працюють, скорочується, наприкінці квітня 54% підприємств змушені утримувати менше персоналу. 34% підприємств платять нижчу зарплату, ніж до війни. Частка підприємств, які не змінили зарплату (38%), також знижується.
У квітні сектор послуг, сільськогосподарська та переробна промисловість частіше підвищували зарплату, ніж інші. Натомість торгівля та будівництво — частіше знижували.
Серед тих, хто не працює та вивів персонал у простій з оплатою 2/3 зарплати, переважно підприємства промисловості та транспорту. Будівельні підприємства частіше надавали матеріальну допомогу, утім, саме вони переважають серед тих, хто повністю зупинив роботу та виплати працівникам
Після суттєвого зниження в березні — на початку квітня падіння кількості вакансій припинилося Проте зростання кількості резюме відновилося раніше та швидко збільшується. За опитуванням grc.ua, більше половини осіб, які шукають роботу, готові погодитися на зменшення зарплат. Чверть опитаних компаній не виплатила зарплату з лютого.
Читайте також: Безумовний базовий дохід: чи варто запроваджувати його в Україні
Потік біженців
За даними ООН, протягом квітня 2022 року Україну покинуло 1.5 млн людей, що більш ніж удвічі менше за показники березня. Загалом станом на 1 травня кількість біженців з України перевищила 5.5 млн. Найбільше з них виїхало до Польщі — понад 3 млн.
Водночас кількість громадян, які повертаються в Україну, збільшується. Це може пояснюватися, зокрема, бажанням українців бути вдома на Великодні свята, стабілізацією безпекової ситуації в окремих регіонах та вичерпанням ресурсів для перебування за кордоном.
Читайте також: Елла Лібанова: До 90% українців планують повернутися, але плани можуть змінюватися
Кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб досягла 3,4 млн людей. Понад 2 млн з них — це люди, які вимушено перемістилися після впровадження воєнного стану, 1,9 млн з яких вимушено перемістилися вперше.