►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Ми постійно це рахуємо і додаємо. За перші тижні ми мали приблизно 16 млрд грн прямих і непрямих збитків. Зараз вони досягають вже приблизно 35 млрд грн. Це і з врахуванням неплатежів», — повідомив Котін.
За його словами, через зниження споживання електроенергії держпідприємство має надмірні потужності, але можливості експортувати їх до Європи наразі немає.
«Система самого експорту в нових умовах приєднання до європейської мережі до кінця ще не встановлена. Зараз працює Міненерго і „Укренерго“. Коли всі ці питання будуть налагоджені, ми будемо це робити», — коментує він.
Читайте також: Україна приєднується до європейської енергосистеми
Котін відмітив, що уряд розглядає можливість фінансового вливання в ринок для забезпечення його грошима. Однак він вважає, що за нормальних умов на ринку компанія здатна впоратися і без державної допомоги.
«Так, є брак ліквідності. Але „Енергоатом“ потужна компанія, і ми справимося, якщо будуть нормальні умови роботи на ринку. Коли наша електрика буде оплачуватися, тоді ми виходимо із ситуації самотужки», — заяив Котін.
Доля Запорізької АЕС
Керівник «Енергоатома» розраховує, що питання з ЗАЕС, яку наразі окуповане російськими військами, вирішать протягом місяця. А поки що компанія ввела додаткові 20% надбавки до зарплати всьому персоналу, який має проукраїнську позицію.
Читайте також: Росія завдала збитків Запорізькій АЕС на суму 18 млрд грн
Надбавка нараховується з дня захоплення станції 4 березня й буде виплачена в день її звільнення, пояснив Котін.