►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
У березні 71% керуючих фондами заявили, що очікують послаблення світової економіки протягом наступних 12 місяців, згідно з опитуванням Bank of America. Банк зібрав думки 292 фахівців з інвестицій, які разом керуюють активами на $833 млрд
Стагфляцію — небажане поєднання економічного зростання нижче за тренд та інфляцію вище за тренд — наразі очікують дві третини респондентів. Це найгірше значення цього показника із серпня 2008 року, за місяць до краху Lehman Brothers.
Очікування прибутку компаній різко погіршилися, а ризики для стабільності ринку знову повернулися до екстремальних рівнів, що спостерігалися в березні 2020 року, на початку коронакризи.
Ознаки рецесії стають дедалі очевиднішими на ринку нерухомості США та серед малого бізнесу, на який припадає майже половина зайнятості у приватному секторі США.
Читайте також: Інфляція у Великій Британії сягнула 30-річного максимуму
Також опитування показало, що
-
Керівники фондів очікують, що ФРС підвищить ставку сім разів до кінця року, хоча ще минулого місяця вони прогнозували чотири. Вони прогнозують, що цикл посилення монетарної політики завершиться у квітні наступного року.
-
Інвестори відкривають довгі позиції у сировині, готівці, охороні здоров’я те енергетиці, але уникають облігацій, дискреційних акцій та європейських компаній.
-
64% інвесторів очікують, що індекс S&P 500 впаде нижче рівня 4000, перед тим як вирости до рівня понад 5000. Інвестори очікують, що ФРС втрутиться якщо еталонний індекс впаде до 3 637 пунктів. 11 квітня індекс закрився на значенні у 4 412 пунктів.
Нагадаємо
Раніше стратег Bank of America Майкл Хартнетт спрогнозував, що індекс S&P 500 до кінця року впаде на 11%.
На думку аналітика, на тлі відновлення споживчого попиту, збереження розривів у ланцюжках постачань та війни в Україні інфляція «вийшла з-під контролю», досягнувши пікових значень за 40 років.
Читайте також: На ринку надувається «супербульбашка», акції можуть втратити майже половину вартості — Джеремі Грентем
За інфляційним шоком слідує шок відсоткових ставок і далі шок рецесії, попередив він.