►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Урядом розглядається можливість запровадження так званого безумовного доходу для нашого населення, яке знаходиться в скрутному становищі. Те, про що говорили в довоєнні роки і що не знаходило підтримки, зараз має працювати. Певні суми будуть виділятися населенню упродовж тривалого проміжку часу після війни», — наголосив Устенко.
Також, за його словами, підтримку отримають і підприємці.
«Буде проведена повна інвентаризація, яка вже, до речі, почалася, і потім будуть виділятися кошти нашим підприємцям, щоб компенсувати їм ті збитки, яких вони зазнали. Коли їхні підприємства було знищено, у них не залишилося матеріальних активів», — сказав радник президента.
Він підкреслив, що за все має заплатити країна-агресор.
Читайте також: Як Україні отримати репарації від Росії
«Обов'язково мають надходити кошти від репарацій та контрибуцій. І з тих джерел упродовж тривалого періоду будуть виділятися кошти на компенсацію повністю знищеного майна наших підприємців», — сказав Устенко.
Що таке універсальний базовий дохід
Універсальний базовий дохід — одна з найпопулярніших у світі «великих ідей» початку 21-го століття.
Його концепція передбачає рівні грошові виплати всім членам суспільства. Обсяг таких виплат можна порівняти з витратами на умовний «базовий» рівень споживання, більш відомий як «безумовний базовий дохід».
Читайте також: Світовий банк знову дослідив ідею «універсального базового доходу». Чому це утопія
Ціна вторгнення
За інформацією Київської школи економіки, війна заподіяла шкоди — уповільнила, зменшила і навіть зупинила — 86% українських компаній.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оцінив збитки від війни у понад $1 трильйон. Падіння ВВП становить 35%