Біткоїн за рік виріс більш ніж на 60%. І хоча він залишається головною криптовалютою, тепер він має ділитися славою з ефіром та Binance coin, та навіть з «мемними» токенами Dogecoin та Shiba Inu.
За рік перша криптовалюта втратила значну частину своєї частки на ринку криптоактивів. Причина — вражаючий ріст багатьох альткоїнів. Такий розвиток подій свідчить, що інвестори все більше цікавляться криптовалютою, незважаючи на її волатильність. Або, можливо, саме через неї.
Bloomberg підготував 4 графіки, що показують шлях, який криптовалюта пройшла за цей рік та, можливо, дозволяють передбачити, що чекає на неї наступного року
Читайте також: Наступного року на криптовалюти чекає «значна корекція» — опитування
Зміна капіталізації криптовалюти
Джерело: Bloomberg, CoinGecko
Загальна капіталізація криптовалют за 2021 піднялася на$1,5 трлн. За даними CoinGecko, що відслідковує ціни близько 12 000 токенів, станом на 17 грудня капіталізація складала близько $2,3 трлн.
Зміна частки криптовалют на ринку
Джерело: Bloomberg, CoinGecko
На початок року частка біткоїну на ринку становила 70%. Тепер вона впала до 40%, значною мірою через зростання популярності ефіру, чия частка виросла з 11% до 20%. Але інвестори вклалися й у решту альткоїнів — тренд, який дехто сприймає як доказ «бульбашки», що надувається на крипторинку.
Читайте також: Мільярдер Рей Даліо назвав біткоїн «золотом для молодих»
Кореляція біткоїна з 5-річною «беззбитковою» ставкою казначейских облігацій США (згори) та з ф’ючерсами Nasdaq (внизу)
Джерело: Bloomberg
Інвестори досі не можуть дійти згоди щодо ролі, яку біткоїн має відігравати у портфелі. Для багатьох її прихильників перша криптовалюта — це надійний захист від рекордної за кілька десятиліть інфляції. Але дані за 2021 свідчать, що в очах інвесторів біткоїн ближче до ризикових активів, таких як акції технологічних компаній, ніж до активів, стійких до інфляції.
Дохідність класів активів за 2021 рік
Джерело: Bloomberg
Індекс Bloomberg Galaxy Crypto за рік виріс на 160%, залишивши далеко позаду більш традиційні активи, як сировину та глобальні акції, що виросли на 23% та 13% відповідно. Не кажучи вже про золото та облігації, які за рік впали, відповідно, на 5,2% та 4,4%. Однак, враховуючи волатильність криптоактивів, стара приказка «хто не ризикує, той не п'є шампанського» залишається в силі.
Читайте також: Як створити біткоїн гаманець та купити крипту в криптообміннику Changeit за 5 хвилин (відео)