►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт 30 листопада. «За» тоді проголусувало 255 парламентарів. Закон почне діяти з 1 січня 2022 року.
Що зміниться
-
податкове зобов'язання щодо земельної ділянки
Згідно з документом, вводиться мінімальне податкове зобов'язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов'язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.
-
18%-й податок на доходи
Встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6,5 тисячі гривень).
Читайте також: Податковий закон може зробити директорів підприємств невиїзними з України — Опендатабот
-
Документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що надає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 га до 0,5 га.
-
Законом виключаються із платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).
-
податки на нерухомість
Дохід, отриманий від продажу протягом року другого об'єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об'єктів нерухомості — за ставкою 18%.
-
податки на бізнес
Зокрема, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи — боржника за кордон.
Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.
Читайте також: Якою має бути наша податкова система
Контекст
Законопроєкт у ЗМІ назвали «антиахметівським» через те, що ним пропонується підвищити розмір ренти на видобуток залізної руди (на якій спеціалізуються компанія «Метінвест» Ріната Ахметова), а також запровадити акцизний податок на електроенергію, вироблену з сонячних та вітрових електростанцій (ДТЕК Ріната Ахметова є власником найбільших потужностей «зеленої» енергетики в Україні).