► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Борги зростають
«Борги були високими ще до кризи, проте тепер державам доводиться справлятися з рекордно високим борговим навантаженням як у державному, так і в приватному секторі, новими мутаціями коронавірусу та посиленням інфляції», — зазначають у МВФ.
Глобальний борг минулого року досяг 256% ВВП, збільшившись на 28 процентних пунктів. Заборгованість держав підскочила до рекордних 99% ВВП, борг приватного сектора — від нефінансових організацій до домогосподарств — також зріс до рекорду.
Читайте також: Глобальний борг досягне рекордних $277 трильйонів до кінця року. Прогноз IIF
Найбільш суттєве збільшення боргового навантаження відзначено у розвиненому світі. Так, сукупний борг розвинених держав, що становив близько 70% ВВП 2007 року, підскочив до 124% ВВП 2020 року. У приватному секторі показник збільшився із 164% ВВП до 178% ВВП.
Перед державного боргу нині припадає майже 40% сукупного глобального боргу — це найвища частка з 1960-х років.
Істотне збільшення держборгу з 2007 року значною мірою пов'язане з двома економічними кризами — 2008 та 2020 років, зазначають у МВФ.
Читайте також: Парадокси та небезпеки зростання світового боргу
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що Bloomberg перерахував 10 найбільших економічних ризиків, які можуть очікувати світ в 2022 році. В його економічних моделях фігурують штам омікрон, інфляція та Китай.