► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Група з 37 акцій, що так припали до душі приватним інвесторам, за останні три тижні втратила майже чверть вартості й сягнула свого 7-місячного мінімуму. Але у волатильності «мемних» акцій немає нічого нового — вражаючі раллі та масивні розпродажі стали звичною річчю для сектору.
Майк Бейлі, директор з досліджень FBB Capital Partners вважає, що одним з основних драйверів росту для «мемних» акцій та SPAC був синдром втрачених можливостей, який часто ставав визначальним у 2021. Тепер інвестори «повертаються до реальності» й радше намагаються зменшити ризики, ніж максимізувати прибутки.
Читайте також: Кеті Вуд назвала «мемні» акції динозаврами
Інвестори продовжують викупати провал
GameStop Corp. і AMC Entertainment Holdings Inc., дві найвідоміші «мемні акції», останні кілька місяців були найбільшим баластом для групи. Кожна з них знизилася майже на 45% за останні три тижні, тоді як Express Inc., Newegg Commerce Inc. і Bed Bath & Beyond Inc. втратили понад 30% своєї вартості.
GameStop впала на 21% з 8 грудня, коли вона відзвітувала про більші ніж очікувалося збитки за третій квартал. AMC Entertainment почала падіння після того, як керівники компанії продали свої акції.
Однак 13 грудня, коли акції GameStop та AMC впали на 14% та 18% відповідно, інвестори кинулися викупати провал. Пара увійшла до п'ятірки найбільш популярних акцій на платформі Fidelity.
Читайте також: Що таке «дурний» портфель і навіщо він потрібен інвестору
«Мемні» акції ставлять рекорди
Навіть з урахуванням корекції, «мемні акції» продемонстрували неймовірний ріст: мережа кінотеатрів AMC Entertainment за рік виросла на 1000%, GameStop — на 620%.
Але для SPAC та компаній, які вони вивели на біржу, втрати більш очевидні. Індекс IPOX SPAC, що включає 50 «компаній-пустушок» та 50 компаній, що вийшли на біржу через SPAC за три тижні впав на 9%. Втрати індексу за рік склали 16%.
Читайте також: SPAC-бум закінчився: 58% «компаній-пустушок» торгується нижче ціни IPO