Криза та пожежа в НБУ
«Я не маю права втручатися в операційну роботу НБУ, в роботу керівництва. І в принципі, я не маю права порушувати незалежність регулятора. У мене немає цих повноважень. Але коли до мене звертаються люди з проблемою, я повинен допомогти або принаймні „загасити“ тимчасово пожежу», — відповів Зеленський, коментуючи особисті зустрічі з топ-менеджерам, які звільнилися з НБУ.
За його словами, на той момент йому вдалося «загасити пожежу».
«Я „загасив пожежу“, яка не призвела до зміни керівництва НБУ, стабілізувала ситуацію з курсом і підписанням меморандуму з МВФ. Мені потрібен був результат», — зазначив президент.
Читайте також: Нові звільнення на Інститутській. Хто ще залишив НБУ (оновлено)
За його словами, зараз українська влада очікує $2,2 млрд доларів від МВФ навесні 2022 року.
Найближчим часом зміна голови НБУ не планується. «Що стосується ризиків, я вважаю, сьогодні та ситуація, як вона є — у нас економіка, опалювальний період, гроші, ринки, — на сьогодні воно повинно бути в тому форматі, в якому є. А потім розбиратися, коли ми пройдемо цей період», — сказав він.
Разом з тим, Зеленський не зміг відповісти на питання про те, чи залишиться Шевченко ще принаймні на місяць. «Я не можу сказати, чесно», — додав він.
Читайте також: З НБУ звільняється все керівництво Департаменту ліцензування
Передісторія
Після того, як Кирило Шевченко очолив НБУ у липні 2020 року, почалися кадрові чистки. Зокрема, восени наглядова вертикаль, яку тоді очолювала Катерина Рожкова, перша заступниця голови, була передана під керівництво новому заступнику голови — Ярославу Матузці. До цього він був юристом у Приватбанку.
Раніше «Мінфін» писав, що команда керівників Департаменту ліцензування повним складом подала керівництву НБУ заяви про звільнення через «відхід регулятора від стандартів роботи».
Читайте також: Перша річниця Кирила Шевченка в НБУ