►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Taproot включає імплементацію так званих «підписів Шнора», які мають зробити біткоїн-трансакції приватнішими, ефективнішими та дешевшими. Також, що мабуть найбільш важливо, дозволяє укладати на блокчейні біткоїна «розумні контракти».
Розумні контракти
Найважливіше, що приніс Taproot — це можливість укладати «розумні контракти», стверджує Кетрін Даулін з Bitwise Asset Management. Вона нагадує, що ця функція довго вважалася найбільшою перевагою Ethereum та інших криптовалют другого покоління.
«Розумні контракти» — це цифрові угоди, що підкріплені програмним кодом та зберігаються ні блокчейні. Саме завдяки їм існують сектори децентралізованих фінансів, або DeFi, та невзаємозамінних токенів, або NFT. Більша частина пов’язаної з ними активності відбувається на Ethereum, що робить його найбільш використовуваним блокчейном.
Читайте також: Художниця продала NFT-колекцію за годину й заробила близько $5,4 мільйона
«Хоча з точки зору розумних контрактів біткоїн навряд чи колись буде настільки ж гнучким, як Ethereum, із Taproot дистанція між ними скоротиться», — вважає Даулін. Це, ймовірно, розширить сферу застосування першої криптовалюти.
Мультипідписні трансакції
Taproot також робить певні категорії трансакцій більш конфіденційними. Підписи Шнора дозволять мультипідписним трансакціям, тобто таким, що включають багато адрес, нічим не виділятися.
Вони здаватимуться стандартними, однопідписними трансакціями, що має забезпечити їхнім учасникам анонімність та конфіденційність. Мультипідписні трансакції використовуються, в тому числі, для розумних контрактів.
Даулін називає це «великим плюсом», але багато хто вважає, що це призведе до ще більшої ворожості зі сторони регуляторів, яких непокоїть використання біткоїна у протизаконній діяльності.
Читайте також: SEC відмовляє від інвестицій в біткоїн-ф'ючерси
Також оновлення зменшує обсяг даних, необхідних для проведення мультипідписних трансакцій, які зазвичай складніше виконати ніж звичайні. Зі зменшенням складності зменшується споживання енергії та часу, а отже має зменшитися й ціна.
Нова хвиля інновацій попереду
Taproot «закладає підвалини для наступної фази інновацій у біткоїн-протоколі», — стверджує Даулін. Вона очікує, що на біткоїн чекає нова хвиля інновацій, пов’язана в першу чергу з розумними контрактами.
«Мінфін» не дає інвестиційних порад. Матеріал опублікований виключно з ознайомлювальною метою. Криптовалюта — це волатильний актив, який може призвести до фінансових збитків.
Читайте також: Як заробляти на активній торгівлі криптовалютами