Проект створення низькоорбітальної станції названо «Орбітальний риф». Заснована Джеффом Безосом космічна компанія представляє цей об'єкт як багатоцільову платформу. Вона гарантує, що можливості «Орбітального рифу» стануть у нагоді як вченим, так і промисловцям чи бізнесменам з інших секторів. Уточнюється, що станція може вміщувати до 10 людей. Площа житлового простору в ній буде приблизно такою самою, як у МКС.
Поточні плани Blue Origin припускають, що нова космічна станція почне працювати до кінця цього десятиліття. Проект Безоса буде займатись роботою над головними модулями та комунікаційним обладнанням. Крім того, вона виділить ракету-носій, яка ще не випробувана на реальних космічних польотах.
У свою чергу, Sierra Space побудує ряд модулів та космоліт, призначений для вантажного та пасажирського транспортування. Його відмінною рисою буде здатність приземлятися на будь-які злітно-посадкові смуги Землі. Зі сторони Boeing у цьому проекті братимуть участь Starliner та науковий модуль. Крім того, американський виробник літаків забезпечуватиме інженерне обслуговування нової станції.
На зміну МКС може прийти одразу кілька нових станцій
Топ-менеджмент фірм, що працюють над «Орбітальним рифом», поки що не розголошує оціночних розмірів вкладень, яких вимагатиме даний проект. У Blue Origin раніше повідомили, що ця інформація є комерційною таємницею.
Цінні папери фірми RedWire Space, яка також бере участь у цьому проекті, на торгах 25 жовтня зросла приблизно на 40% порівняно з кінцем торгової сесії 22 жовтня, досягнувши $16,98, зазначають аналітики LBLV. Через стрімке подорожчання операції з цими акціями на NYSE довелося на якийсь час припинити. Після цього котирування RedWire Space впали до $13,8.
З початку цього року Blue Origin провела вже два орбітальні рейси. Перший із них відбувся влітку, і тоді Джефф Безос брав участь у ньому особисто. Другий екіпаж, відправлений цього місяця, був виключно цивільним. Одним із його учасників став Вільям Шетнер, якому вже виповнилось 90 років.
Згідно з останньою інформацією, експлуатацію діючої МКС планується завершити у 2028 році. Вже було запропоновано кілька проектів щодо створення заміни для цієї станції. КНР займається будівництвом аналогічного об'єкта. На початку літа 2021-го на нього було відправлено екіпаж.
Олександр Мельников, фінансовий аналітик LBLV