► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
42% інвесторів очікують, що політика ФРС буде надто «голубиною», 24% вважають, що політика ФРС буде «в цілому правильною» і ще 33% очікують, що вона буде надто «яструбовою». Такі результати опитування, проведеного Deutsche Bank 6−8 жовтня серед 600 професійних інвесторів.
Схожі очікування й щодо ЄЦБ: 46% вважають, що його політика буде надто ліберальною, 26% — що «в цілому правильною» і лише 21% прогнозує надто жорстку монетарну політику.
Однак у випадку Банку Англії, 45% бояться «надто яструбиної» політики, лише 20% вважають, що політика буде «в цілому правильна», і ще 20% — «надто голубина».
Читайте також: Що таке скорочення і як воно впливає на фінансові ринки
Останніми тижнями риторика центробанків щодо інфляції та відсоткової ставки стала обережнішою. Схоже, вони зайняли вичікувальну позицію. На цьому тлі виділяється голова Банку Англії Ендрю Бейлі, який 17 жовтня заявив, що «треба діяти швидко» для протидії високій інфляції.
Для ЄЦБ в пріоритеті обережність
Андреа Енрія, член наглядової ради ЄЦБ, вважає, що не дивлячись на економічне відновлення, «обережність залишається пріоритетом».
Він заявив, що надмірний пошук дохідності банками, разом зі зниженням якості їхніх активів, призводять до росту попиту на запозичений капітал. Це, в свою чергу, створює ризики для ринку.
«Різка зміна дохідності, спричинена зміною очікувань інвесторів щодо інфляції та процентної ставки, може призвести до корекції цін на активи та прямих і непрямих збитків для банків», — пояснив Енріа.
На своїй вересневій зустрічі, ЄЦБ переніс кілька важливих рішень на грудень. З того часу енергоносії різко подорожчали, що довело інфляцію до найвищого за 13 років значення — 3,4% у річному вимірі. Аналітики очікують, що вона зростатиме й надалі.
Читайте також: Інфляція в єврозоні сягнула 10-річного максимуму. Ринок чекає рішення ЄЦБ щодо скорочення стимулів
HSBC не очікує, що ЄЦБ змінить політику
Старший економіст HSBC Фабіо Бальбоні очікує, що незважаючи на розкол серед Управлінської ради ЄЦБ, президент інституції Крістін Лагард наполягатиме на продовжені ліберальної політики на зустрічі у жовтні.
«Ми очікуємо, що грудневий прогноз ЄЦБ все ще оцінюватиме середньотермінову інфляцію у 2%. Спираючись на це, ЄЦБ, скасувавши „Програму екстреної купівлі“, збільшить „нормальну“ програму кількісного пом’якшення. Ми вважаємо, що пройде ще багато часу перед тим, як процентну ставку буде піднято», — коментує Бальбоні.
Однак він додає, що ріст цін на енергоносії може виявитися більш довготривалим, ніж зараз очікується. Це робить середньотермінові прогнози менш надійними. Експерт очікує, що в жовтні ЄЦБ спробує якось відреагувати на ринок, але не впевнений, наскільки рішуче.
ФРС потрібно більше даних
Індекс споживчих цін США піднявся на 0,4% за вересень та на 5,4% за рік, за даними Міністерства праці. Однак президент Федерального резервного банку Річмонда Томас Баркін заявив, що для підняття процентної ставки потрібно більше даних.
У інтерв'ю CNBC 15 жовтня він повідомив, що, зважаючи на ризики високої інфляції, підтримує початок скорочення стимулів в середині листопада.
Читайте також: ФРС може почати скорочення вже наступного місяця
Федрезерв наголосив, що після початку скорочення має пройти певний час перед підвищенням процентної ставки.