►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» в фейсбуці: головні фінансові новини
Загроза від криптовалют
Причиною кризи, на його думку, стане стрімке зростання криптовалютного ринку, який всього за п’ять років збільшився з $16 млрд до $ 2,3 трлн. Схожими темпами, як зазначив заступник голови британського центробанку, розростався іпотечний ринок США, який досяг до 2008 року $ 1,2 трлн.
«Коли щось у фінансовій системі зростає дуже швидко, причому зростає в практично нерегульованому просторі, органам фінансової стабільності варто прокинутися і звернути на це увагу», — заявив Канліфф.
Читайте також: Інвестори вважають біткоїни більш надійним захистом від інфляції, ніж золото — JP Morgan
Він нагадав, що більшість криптовалют «не мають реальної цінності» і уразливі до серйозних коригувань на ринку. Так, за останні п’ять років курс біткоїна падав на 10% за день майже 30 раз, нагадав експерт.
Канліфф визнав, що поки ризики від зростання цифрових валют невеликі, а криптотехнології можуть навіть принести «радикальні поліпшення» в сфері фінансових послуг. Однак чим більше криптовалюта буде «інтегруватися в традиційний фінансовий сектор», тим сильніше вона зможе дестабілізувати світові економіки, зазначив заступник голови британського регулятора.
Багато регуляторів по всьому світу почали розробляти інструменти для управління зростанням криптоактивів, однак, за словами Канліффа, ця робота повинна бути виконана в терміновому порядку.
«Хоча криптофінанси працюють по-новому, добре продумані стандарти і регулювання можуть і повинні дозволити управляти ризиками в світі криптовалют так само, як вони управляються в світі традиційних фінансів», — уклав він.
Читайте також: Курс біткоїна вперше з травня перевалив за $ 58 тисяч
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що керуючий Національного банку Данії Ларс Роде назвав біткоїн «спекулятивною примхою», яку центральні банки інших країн можуть ігнорувати.
Голова Банку Норвегії Ойстейн Олсен, впевнений, що біткоїн ніколи не замінить гроші, контрольовані центральними банками.