► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
На думку МВФ, багатьом представникам галузі не вистачає ефективних методів управління і практики управління ризиками, пише forklog.
The #crypto ecosystem-what is it, and what's at risk? Our latest #IMFBlog discusses what 's needed to strengthen operational, governance, and risk practices. https://t.co/jLyTiRO7mb pic.twitter.com/488qDHI1RO
— IMF (@IMFNews) October 1, 2021
«(Псевдо) анонімність криптоактивів також створює прогалини в даних для регулюючих органів і може відкрити небажані двері для відмивання грошей, а також фінансування тероризму. […] Крім того, криптоекосистема підпадає під різні правові норми в різних країнах, що ускладнює координацію», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: Глава МВФ: біткоїн — не гроші
Стейблкоїни можуть вводити в оману
Експерти фонду також звернули увагу на стейблкоїни. Вони вказали, що термін «охоплює дуже різноманітну групу криптоактивів і може вводити в оману», а самі стабільні монети в силах вплинути на фінансову систему.
«Загрози фіскальній політиці також можуть посилитися, враховуючи потенціал криптоактивів для ухилення від сплати податків. […] Підвищений попит на них може сприяти відтоку капіталу, що впливає на валютний ринок», — додали фахівці.
Читайте також: Біткоїн став офіційною валютою Сальвадора. Чому МВФ і громадяни проти
На їхню думку, переїзд майнерів з Китаю в юрисдикції «з ринком, що формується і країни, що розвиваються» загрожує додатковими проблемами для внутрішнього енергоспоживання.
У МВФ заявили, що регулятори повинні посилити взаємодію між собою, практикувати скоординований підхід щодо криптовалют, приділяти увагу впровадженню існуючих глобальних стандартів і розробці CBDC.