► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Влада країни звернули увагу на майнерів, які маскуються під «дослідників даних» та операторів дата-центрів. У вересні зросла кількість перевірок коледжів, дослідницьких інститутів і дата-центрів на предмет незаконної майнінгової активності.
Одна з причин цього полювання полягає в тому, що Пекін стурбований енергетичною безпекою напередодні зимового сезону, пише profinance.
Читайте також: ЦБ Китаю закликав «триматися подалі» від біткоїнів і криптовалюти
Обмеження майнінгу
Ці події можуть ще більше обмежити майнінг криптовалюти в Китаї, на якій ще в квітні припадало 46% світового хешрейту. Цієї весни Китай оголосив війну майнінговій індустрії і змусив безліч майнерів покинути країну.
Однак поїхали не всі, ті, хто залишилися переключилися з біткоїна на менш відомі маркери і почали використовувати технології розподіленого зберігання даних.
Анонімний китайський майнер повідомив агентству Bloomberg, що продовжує працювати, однак регулярно змінює дислокацію майнінгового обладнання і зберігає в жодному місці не більше 100 пристроїв. Це дозволяє заплутати владиу, які стежать за незвичайними сплесками споживання електроенергії.
Читайте також: Китай заборонив банкам і платіжним системам брати участь в біткоїн-трансакціях
Влада північної провінції Хебей, де майнінгова активність відносно невисока, зажадала від компаній і наукових інститутів припинити використовувати свої комп'ютерні системи для майнінгу і до 30 вересня провести відповідні внутрішні перевірки.
Нагадаємо
21 травня Фінансовий комітет Держради КНР закликав розповсюдити заборону і на діяльність майнерів. До кінця червня діяльність з видобутку цифрових активів була остаточно заборонена в країні.
Читайте також: Дві китайські провінції заборонили майнінг криптовалюти
Рішення влади призвело до втечі майнерів з країни. Найпопулярнішими напрямками для переїзду стали Казахстан, США, Канада, Європа і Росія. В результаті в Китаї обрушилися ціни на обладнання для видобутку криптовалюти, через що виробник Bitmain був змушений призупинити його продаж.
Криптовалютні заборони в Китаї чинили тиск на крипторинок. В результаті вартість біткоїна падала більш ніж на 50% з історичного максимуму близько $65 тис. до $29 тис.
Читайте також: Видобуток біткоїна в Китаї може поставити під загрозу екополітику країни — дослідження