► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Спільна ініціатива, що отримала назву «Проєкт Данбар», випробовуватиме спільну платформу, що дозволить робити прямі перекази між інституціями. Платформа використовуватиме CBDS різних центробанків.
Результати пілотного проєкту буде використано для «розробки глобальних та регіональних платформ» в рамках дорожньої карти G20 із полегшення транскордонних розрахунків.
«Проєкт Данбар» впроваджуватиметься за сприяння Хабу інновацій Банку міжнародних розрахунків (BIS). Буде задіяно велику кількість партнерів для випробування різних концепцій, що дозволяють центробанкам спільно користуватися CBDC інфраструктурою.
Навіщо потрібна платформа
У своїй спільній заяві центробанки-учасники проєкту наголосили на ефективності технології розподілених реєстрів (distributed ledger technology, DLT).
Читате також: Цифрові валюти центробанків та приватні криптовалюти: єдність різноманіття
«Ці мульти-CBDC платформи дозволять фінансовим установам здійснювати прямі операції у цифрових валютах, що випускаються центральними банками-учасниками. Це усуває потребу в посередниках та скорочує час та вартість операцій», — йдеться в заяві
Помічниця голови Резервного банку Австралії (RBA) Мішель Буллок підкреслила, що «полегшення транскордонних платежів стало пріоритетом для міжнародної регуляторної спільноти», додавши, що RBA «дуже зосереджений» на цьому питанні.
Андре Маккормак, керівник сінгапурського осередку Хабу інновацій BIS, висловив впевненість, що ця ініціатива «стане переломною у впровадженні CBDC та закладає фундамент для глобальної платіжної системи».
Очікується, що проєкт Данбар продемонструє технічні прототипи спільних платформ DLT на сінгапурському FinTech Festival у листопаді цього року. Повну інформацію про результати ініціативи буде опубліковано на початку 2022.