► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Основні вимоги
За словами Ронхуа, бізнес повинен дотримуватись законів і правил Китаю, а також забезпечувати безпеку національної мережі, важливої «інформаційної інфраструктури» і персональних даних.
Шен виступив з цією заявою в ході обговорення нової політики захисту важливої інформаційної інфраструктури Китаю, яка повинна набути чинності 1 вересня.
Він пояснив, що такою інфраструктурою вважаються ті області, в яких порушення працездатності або втрата даних можуть поставити під загрозу національну безпеку, економіку і суспільні інтереси.
Читайте також: Як заробити на війні Китаю зі своїми IT-компаніями
Відповідно до нового документа в число таких галузей потрапили комунікаційні та інформаційні послуги, енергетика, транспорт, водопостачання, фінанси і комунальні послуги.
Передісторія
На початку липня Держрада Китаю заявила, що перегляне правила IPO китайських компаній за кордоном, а за тими, хто вже провів лістинг, посилить нагляд.
Джерела Bloomberg розповідали, що влада Китаю планує також змусити китайські публічні компанії погоджувати з ними додаткові випуски акцій на зарубіжних ринках.
У минулому році через тиск влади було скасовано IPO Ant Group Джека Ма на $ 34,4 млрд, що стало б найбільшим за всю історію.
Пізніше, незважаючи на попередження влади, на IPO зважився китайський агрегатор таксі Didi, який в ході лістингу на Нью-Йоркській фондовій біржі залучив понад $ 4,4 млрд. Розміщення викликало невдоволення Пекіна, і після IPO китайський регулятор почав розслідування проти Didi, а пізніше зажадав видалити сервіс з магазинів додатків.
Напередодні нові вимоги до китайських компаній, які хочуть зареєструватися в Нью-Йорку в якості учасників фондового ринку, підготувала і Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC).
Читайте також: Комісія з цінних паперів і бірж США посилила вимоги до китайських компаній
Йдеться про більш повне розкриття інформації про використання ними офшорних компаній зі змінним інтересом для IPO, а також про наслідки для інвесторів і ризики втручання китайської влади в діяльність компаній.