►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Що змінилося
Як зазначає пресслужба Фонду, внеском є кошти в готівковій і безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського рахунку, банківського вкладу (депозиту), в тому числі нараховані відсотки на такі кошти.
У Фонді гарантування пояснили, що як і раніше відомство гарантує вклади, в тому числі фізосіб-підприємців, включаючи відсотки.
Однак кошти по ощадних і депозитних сертифікатах не відшкодовуються.
У той же час, Фонд і далі буде відшкодовувати кошти за іменними ощадними (депозитними) сертифікатами банку, виданими до 30 червня 2021 року.
Також Фонд відшкодовуватиме кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку.
Перерахунок валютних вкладів в національну валюту буде відбуватися за офіційним курсом НБУ, встановленим на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.
Нагадаємо
Згідно з законом «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» з 1 липня 2021 р., запроваджено два нових інструменти — ощадні та депозитні сертифікати (раніше в Україні в обігу перебували ощадні (депозитні) сертифікати — іменні або на пред’явника).
Ощадний сертифікат — це цінний папір, який підтверджує суму вкладу, внесеного в банк, і права вкладника (власника сертифіката) на одержання після спливу встановленого строку суми вкладу та процентів, встановлених сертифікатом, у банку, який його видав. Такі сертифікати можуть бути виключно ордерними та існують виключно у паперовій формі.
Депозитний сертифікат — це цінний папір, який підтверджує суму вимоги до банку, що дорівнює номінальній вартості відповідного сертифіката, і права власника сертифіката на одержання після спливу встановленого строку номінальної вартості сертифіката та відсоткового доходу (якщо виплата відсоткового доходу передбачена сертифікатом) у банку, який здійснив його емісію.
Депозитні сертифікати банків є іменними цінними паперами та можуть існувати виключно в електронній формі.