►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Золото часто рекламують як інструмент хеджування проти інфляції та актив-сховище, який має складати від 5% до 10% портфелю.
Але Савіріс, який вже багато років інвестує у золото, рекомендує збільшувати його частку у портфелі.
«Я б сказав від 20% до 30%. Раніше я був на рівні 50%, — ділиться голова та CEO Orascom Investment Holding — Це щось фундаментальне. Воно було завжди».
Читайте також: Інвестиції у золото: як це працює
Савіріс навіть інвестував у фонд видобутку золота, що був запущений минулого місяця, $1,4 млрд. Він каже, що зробив це з особистих мотивів, адже значна частина його статків сконцентрована у золоті.
Буфер від ризиків
Золото може бути буфером для зниження ринкового ризику, вважає Савіріс.
«Скажімо, приходить інфляція, і на фондовому ринку з тих чи інших причин відбувається обвал, знаєте, тоді ви будете дуже щасливі, що… у вас є золота позиція», — сказав він.
На запитання про його очікування щодо біржі Савіріс відповів, що ціни зростають вже «дуже довго» і у якийсь момент вони «неодмінно впадуть». До того ж, існує багато невизначеностей — від політичної нестабільності до «нескінченної історії» про пандемію коронавірусу.
«Я хочу спати спокійно, не переживаючи через крах на біржі чи пандемію», — каже він.
Не стовідсотковий захист
Однак золото не захищає від усіх ринкових проблем. Історія показує, що цей дорогоцінний метал має неоднозначні показники прибутковості під час інфляції.
Читайте також: Золотий прогноз: скільки буде коштувати золото в 2021 році
Савіріс визнав, що підвищення процентних ставок, спричинене виходом економік з коронакризи, «з'їсть» прибуток від золота. Проте він заявив, що залишається довгостроковим інвестором у метал.