За словами Борнякова, відповідно до пропозицій міністерства, при визначенні суми оподаткування враховуватимуться як прибутки, так і збитки. Тобто оподатковуватиметься дохід від суми всіх операцій. Наприклад продаж біткоїну приніс прибуток в 1 тис. грн, а ефіріум був проданий зі збитками в 300 грн. Сума, яка підлягає оподаткуванню, рахується наступним чином: 1000−300=700. Тобто 5% податків потрібно буде сплатити із 700 грн.
Наразі ці пропозиції ще не погоджені з іншими органами влади. «Наші ідеї залишаються на рівні пропозицій, які ми обговорюємо з Міністерством фінансів та податковим комітетом Верховної Ради. Можливо, у фінальній версії закону ставка буде вища, можливо, буде встановлена прогресивна шкала оподаткування. Зараз про це ще важко говорити», — зазначив Борняков.
Погоджений законопроект про оподаткування доходів від криптовалют буде подано до Верховної Ради у вересні цього року, очікує заступник міністра.
Як податки рахуються зараз
За чинними нині правилами з продажу криптовалюти потрібно сплачувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору. При цьому податок стягується з усієї суми, за яку продано актив. Про це «Мінфіну» розповів старший юрист практики приватних клієнтів Sayenko Kharenko Дмитро Гоцин.
Тобто, якщо, наприклад, біткоін придбано за $20 тис., а продано за $40 тис., податки слід сплачувати з $40 тис.
Читайте також: Біткоїн відновив зростання: яку ціну на нього побачимо в серпні
Так само, за словами Дмитра Гоцина, розраховуються податки для творів мистецтва, антикваріату і колекційних вин. «За законодавством України ви не можете враховувати витрати на придбання цих об'єктів і у вас виникає зобов'язання заплатити податок з усієї суми», — пояснив юрист.