Служба безпеки України задокументували нові факти протиправної діяльності, якою займаються організатори фінансової піраміди B2B Jewelry, провела нову серію обшуків, а також припинила роботу частини з магазинів мережі. Про це йдеться в повідомленні СБУ.
Деталі обшуків
Чотирьом кураторам фінансової піраміди повідомили про підозру.
Представників B2B Jewelry підозрюють в шахрайстві з фінансовими ресурсами та легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом, в особливо великих розмірах.
Минулого тижня СБУ провела 26 обшуків за місцем проживання керівництва фінансової піраміди і в магазинах B2B Jewelry.
Вони відбулися на території Києва, Київської, Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Одеської, Харківської та Черкаської областей.
В ході проведення обшуків вилучено:
- документи, що мають доказове значення;
- ювелірні вироби;
- печатки юридичних осіб, які використовували при вчиненні злочинів;
- мобільні телефони та комп'ютерну техніку, що містять необхідну слідству інформацію;
- майно, в тому числі транспортні засоби, здобуті злочинним шляхом.
Також СБУ припинила роботу магазинів B2B Jewelry, а їх приміщення опечатані, як це передбачає КПК України.
Для одного з підозрюваних СБУ клопотала про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання (не передбачає будь-яких обмежень на переміщення або виїзд за кордон).
Всім чотирьом фігурантам провадження оголошено про підозру.
Що кажуть в компанії
«Правоохоронні органи винесли всі прикраси з ювелірних салонів. Всі наші магазини, а також виробництво спустошили і опломбували, — йдеться в заяві B2B Jewelry. — Силовики вилучили товари і документацію з магазинів. Керівництво компанії обов'язково прокоментує ситуацію, як тільки дочекається офіційно позиції від держорганів, які вирішили закрити проєкт».
Читайте також: B2B Jewelry: як живе «піраміда» після арешту її засновників
В B2B Jewelry заявляють, що створили петицію на сайті президента з вимогою «зберегти проект і дати можливість працювати всім магазинам B2B Jewelry в Україні».
Що стоїть за вивіскою B2B Jewelry
Історія B2B Jewelry дійсно вражає: всього два роки тому бізнес-активи сім'ї Гонт складалися з ювелірної майстерні «Шарм» (самі підприємці називають її «заводом») в Ладижині Вінницької області та кількох локальних магазинів з «ювеліркою».
Читайте також: Схоже на B2B Jewelry. НКЦПФР попереджає українців про ризики інвестування в проект Exlimited
Незважаючи на зовнішню провінційність, «Шарм» має дуже цікавий бекграунд: Миколи Гонту і його підприємство підозрювали в збуті контрабанди. Завод нібито займався перебивкою проб на ювелірних виробах, а фірмові магазини — реалізацією продукції з Туреччини вартістю в десятки мільйонів. За даними слідства, в кінці нульових через «Шарм» пройшло близько 600 тис. Або більше тонни ювелірних виробів. Незважаючи на такі докладні матеріали, розслідування в результаті розвалилося.
Читайте також: СБУ назвала причини популярності B2B Jewelry і порадила, що робити постраждалим