Що відомо
Згідно із інформацією видання, в розробці стейблкоїна беруть участь брати президента Сальвадора Найіба Букеле Юсеф і Ібрадим.
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За їх словами, стабільна цифрова монета буде створена до кінця 2021 року.
Стейблкоїн — це цифрова монета, вартість якої прив'язана до конкретного фізичного активу. Перша така цифрова валюта, USDT від компанії Tether, з'явилася в 2015 році. Вона має прив'язку до вартості американського долара в співвідношенні 1: 1.
Передісторія
Сальвадор визнав біткоїн офіційним платіжним засобом поряд з доларом США. Відповідне рішення ухвалив парламент Сальвадору 9 червня. Закон набуде чинності з 7 вересня.
Відповідно до закону, ціни в Сальвадорі можуть встановлюватися в біткоїнах, також в криптовалюті можна буде сплачувати податкові відрахування. Обмін біткоїна не оподатковуватиметься на приріст капіталу, при цьому обмінюватися на долари біткоїни будуть за ринковим курсом.
В кінці червня стало відомо, що кожен дорослий житель країни, який встановить розроблений державою додаток-криптогаманець Chivo, отримає $30 в біткоїнах.
У 1934−2000 роках офіційною валютою Сальвадора був названий на честь Христофора Колумба колон. Однак з 1 січня 2001 року законним платіжним засобом в країні був визнаний долар США, курс якого до колону був встановлений як 1 до 8,75. До теперішнього часу колони в Сальвадорі виведені з обігу і єдиною валютою в країні є долар США.