Він нагадав, що деякі деталі угоди досі невідомі, але з того що відомо, можна зробити висновок, що нова угода створить проблеми «класичним офшорам» з 0% ставкою податку на прибуток.
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Але є й інші типи офшорів. Є Ірландія, Люксембург, Нідерланди», — додає Халлум. Експерт вважає, що в такому вигляді «мінімальний корпоративний податок» призведе до перетікання капіталу з одних офшорів в інші, а не до їх зникнення.
Він також нагадує, що нова угода матиме багато винятків — наприклад, для компаній, що мають багато робітників у країні чи володіють там виробничими потужностями.
Халлум вважає, що компанії оновлять своє податкове планування і на практиці багато компаній платитимуть «значно менше ніж значно занижена ставка у 15%».
Тобто знакова угода щодо закриття міжнародних податкових лазівок, швидше за все, не усуне стимул для деяких найбільших світових компаній переводити свій прибуток за кордон.
Читайте також: Чи змусить Байден Україну позбутися «спрощенців»
Раніше
На перемовинах з міжнародної податкової архітектури, які організували у травні цього року G20 та Організація економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР), Міністерство фінансів США запропонувало ввести єдину мінімальну ставку корпоративного податку (податку на прибуток корпорацій) не менше 15% і передбачити можливість подальшого її збільшення.
10 липня фінансові лідери країн G20 на зустрічі у Венеції заявили, що дійшли згоди про встановлення мінімальної податкової ставки для транснаціональних компаній та виразили сподівання, що національні лідери схвалять план на саміті G20 у жовтні.