«Усереднена ціна квадратного метра на ринку житлової нерухомості столиці до середини наступного року може побити рекорди середини 2000-х, коли середня ціна за квадратний метр доходила до $3000», — пояснює експерт.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Тренди столичного ринку нерухомості
Причин подорожчання житла глава ENSO назвав кілька.
До загальної тенденції планомірного зростання вартості нерухомості, яку ми спостерігаємо з 2014 року, додаються дефіцит робочої сили і тотальне подорожчання будматеріалів.
- З появою першого фактора все зрозуміло — висококваліфіковані робітники вже давно поповнюють ряди будівельників за кордоном.
- Основна причина подорожчання ключових для будівельників товарів (таких як бетон, арматура, пластик, який використовується для труб і вікон) — відновлення провідних економік світу після коронавірусної кризи.
Читайте також: Ціни на квартири ростуть: + 7% вторинка, + 15% первинка. Що далі
Наприклад Китай, який забезпечує 64% світового попиту на залізну руду і 46% на сталь, потроху знижує виробництво сировини, одночасно збільшуючи обсяг її споживання. Все це загрожує ще більшим подорожчанням металопрокату, який відіграє значну роль у собівартості українського будівництва.
«Аналіз ситуації показує, що ми рухаємося до тієї ціни на ринку нерухомості, яку фіксували до кризи 2008-го» — Раміль Мехтієв.
Уже зараз забудовники отримують будматеріали за новими цінами, а ринок нерухомості ще на це не відреагував повною мірою. Тому зростання до кінця цього року буде поступовим, але безперервним. Як ситуація складеться далі — лише припущення, проте експерти схиляються до того, що бажаючих прикупити нерухомість у столиці чекає подальше подорожчання.