► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
На чому зробила акцент Рада
Рада НБУ, зокрема, вирішила схвалити рекомендації правлінню НБУ і Кабміну з метою мінімізації ризиків макрофінансової стабільності в зв'язку з поширенням операцій з віртуальними активами. Для цього слід прискорити підготовку законодавчих актів з регулювання ринку віртуальних активів та операцій з ними, підкреслив Данилишин.
За його словами, Рада також рекомендувала правлінню НБУ проаналізувати вплив поширення операцій з віртуальними активами на діяльність центральних банків, зокрема, на монетарну політику, політику фінансової стабільності, розвиток платіжних технологій і появу нових регуляторних практик (регтех).
Тези із засідання Ради
На засіданні Ради обговорили діяльність центробанку щодо політики курсоутворення і валютного регулювання. Були висловлені такі рекомендації:
Правлінню Нацбанку до 1 грудня 2021 року:
- комплексно проаналізувати впровадження нормативно-правових актів з питань валютного регулювання, посилити макроекономічне обґрунтування наступних кроків з валютної лібералізації;
- надавати регулярні та оперативні коментарі щодо ситуації на міжбанківському валютному ринку;
- проаналізувати канали виведення капіталів (неповернення експортної виручки, фіктивні імпортні контракти, трансфертне ціноутворення та ін.);
- досліджувати вплив значної частини державного боргу в іноземній валюті на стійкість державних фінансів і фінансової стабільності в цілому, проаналізувати додатковий тиск на валютний ринок;
- ввести в практику прогнозно-аналітичні роботи з підготовки показників експорту та імпорту в розрізі економічних цілей відповідно до міжнародної класифікації товарів зовнішньої торгівлі BEC.
Кабінету Міністрів України:
- активізувати роботу щодо приєднання до Багатосторонньої конвенції CRS MCAA з метою створення необхідних передумов для поглиблення валютної лібералізації в Україні.
Правлінню Нацбанку і Кабміну:
- для мінімізації ризиків відтоку капіталу за межі України через незавершені операції з експорту та імпорту товарів розглянути можливість встановлення диференційованого граничного терміну розрахунків залежно від виду операцій (експорт/імпорт) і товарів.