У вівторок, 15 червня, Рада розгляне:
Законопроєкт № 5542 щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб. Участь Ощадбанку в ФГВФО є умовою входження ЄБРР у капітал держбанку. Але цей момент постійно відкладався через відсутність в Ощадбанку коштів на сплату усіх зборів до Фонду. Законопроєкт врегульовує цей момент і надає пільги.
Читайте також: Комітет ВР підтримав збільшення суми гарантування до 600 тисяч та приєднання Ощадбанку до Фонду
У Раді зареєстровано два законопроєкти щодо приєднання Ощадбанку до ФГВФО: урядовий № 5542 та поданий Гетманцевим № 5542−1.
Законопроєкт №5153 щодо запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету (амністія капіталу).
Законопроєктом передбачається у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб.
Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.
Читаййте також: Податкова амністія: на кого фіскали чекають з деклараціями
Законопроєкт №4364 про платіжні послуги, який стосується зниження комісії інтерчейндж.
Згідно із підписаним меморандумом, компанії Visa та Mastercard розпочнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж, зокрема комісії мають становити:
-
з 1 липня 2021 — не більше 1,20%;
-
з 1 липня 2022 — не більше 1,00%;
-
з 1 липня 2023 — не більше 0,90%.
Читайте також: Як зміняться карткові комісії та що виграють клієнти
У четверг, 17 червня, Рада розгляне:
Законопроєкт № 5270 щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів.
Е-резидентство дозволить ІТ-фахівцям у кілька кліків «перевести» свій бізнес в Україну, фізично залишаючись у своїй країні.
Законопроектом № 4279 передбачається: визначити відповідальними за нарахування та сплату до бюджету ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях оператора поштового зв'язку, експрес-перевізника, якщо їм здійснюється декларування таких товарів шляхом подання реєстрів.
Законопроектом № 4278 передбачається:
- Введення електронного декларування міжнародних поштових та експрес-відділень;
- Виключно письмова форма декларування товарів, які пересилаються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.
- Базою оподаткування митними платежами посилок є їх сумарна митна вартість;
- Розширення переліку товарів переміщення яких забороняється в міжнародних і експрес-відправленнях. До переліку включаються алкогольні напої, тютюнові вироби, які пересилаються на адресу громадян або відправляються громадянами незалежно від вартості, а також про пересилання в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до переміщення відповідно до законодавства України;
- розширити перелік документів, якими може підтверджуватися фактурна вартість товарів громадянами.
Читайте також: В Україні підвищать ліміт на закордонні посилки до 150 євро