Коли ФРС може посилити монетарну політику
«Хоча жоден з керівників ФРС не говорить про можливе скорочення обсягів викупу облігацій, все більше з них говорить про те, що час почати обговорювати цю тему», — так трохи витіювато звучить лейтмотив сьогоднішніх ринків.
Як висловився президент Філадельфійської ФРС Патрік Харкер, «час повільно і обережно рухатися назад». Подальше обговорення можливості скорочення програми викупу держоблігацій і прийняття відповідного рішення може відбутися вже цього літа, на одному із засідань Комітету з монетарної політики. При цьому, звичайно ж, головну роль гратимуть дані про стан американської економіки, що дають уявлення про те, наскільки вона розігріта. І, зокрема, про ринок праці.
Читайте також: Чому після пандемії світова економіка ніколи не буде такою, як раніше
Ринок праці США розігрівається: чому інвестори незадоволені
Доки всі ринки чекають публікації звіту про ринок праці, мабуть, головної події тижня, що минає, первинні заявки з безробіття за тиждень встановили новий, вже п'ятий поспіль, «пандемічний рекорд», знизившись до 385 тис.
І дійсно, як сказано у «Бежевій книзі», збірнику різних фактів про економіку США, яку щомісяця публікує ФРС: «багато компаній зазнають труднощів з наймом нових працівників, особливо некваліфікованої низькооплачуваної робочої сили, водіїв вантажівок і кваліфікованих продавців, … очікується, що найближчі місяці попит залишиться на високому рівні, в той час як пропозиція буде дуже обмеженою».
А поки що, згідно з прогнозом, у травні в США було створено 674 тис. робочих місць, а рівень безробіття знизився до 5,9%, з 6,1% у квітні. Якщо прогнози справдяться, то це стане ще одним дуже вагомим аргументів на користь того, що економіка відновлюється, і, відповідно, збільшується ймовірність того, що ФРС може почати поступово посилювати нинішню дуже ліберальну монетарну політику.
Звичайно, подібні дані і коментарі з боку ФРС безпосередньо впливають на ринки і, в першу чергу, на дуже чутливий до відсоткових ставок технологічний сектор. Багато інвесторів оцінюють загрозу інфляції, як вельми реалістичну. Більше того, деякі, як, наприклад, СЕО BlackRock Ларрі Фінк вважають, що ринки можуть недооцінювати можливість значного зростання інфляції.
Хайп AMC
А допоки «розумні гроші» чекають звіту про ринок праці, робінгуди не втрачають часу. І їм абсолютно наплювати на макроекономіку і можливі дії ФРС.
Безумовно, відмінним доказом сказаного і однією з яскравих подій тижня став черговий зліт AMC Entertainment — мережі кінотеатрів, що досі «вмирала» та витягнута з небуття армією «реддітів» — організованих інвесторів, які намагаються втерти носа Wall-Street.
Тільки за цей тиждень акції виросли удвічі, а з початку року вартість акцій AMC зросла більш, ніж на 2000%, до $30 млрд, хоча за образним висловом одного з шанованих аналітиків, «компанія не вартує і одного квитка в кіно». Закінчиться все, як завжди: точно так само, як з тюльпанами, південними морями та іншими «золотими лихоманками» в історії людства.
Читайте також: Акції, які зросли на 116% і впали на 47% за минулий тиждень
Чому падають акції Tesla
А ось у випадку з ще однією розкрученою «зіркою», Tesla, інвестори нарешті почали слухати не тільки обіцянки Маска, але і дивитися на факти. І те, що в Китаї вдвічі зменшилися замовлення на автомобілі Tesla, а у США було відкликано шість тисяч машин через проблеми з якістю, не залишило інвесторів байдужими: акції компанії втратили понад 5% за тиждень.
Цікаво, що згідно зі статистикою Twitter останнім часом все більше людей негативно коментують спроби Маска публічно маніпулювати ринками, що й не дивно після того, як він протягом місяця декілька разів змінював свою думку про біткоїн.
Якщо підсумувати, то, безумовно, головною темою для ринків залишається інфляція, а головною темою цього загалом спокійного тижня — очікуваний сьогодні ввечері звіт про ринок праці. Ось він-то і може стати серйозним каталізатором для ринку і зрушити справу з «мертвої точки».
Читайте також: Прибуток Tesla за квартал зріс у 27 разів: чому акції впали